שאלות נפוצות

ש: האם צריך להיות לי ניסיון קודם ביוגה?

ת: לא! אין צורך בשום ניסיון קודם ביוגה. יוגה רגישה לטראומה פתוחה לכל מבני הגוף, יכולות גופניות, גילאים ורקעים.

 

ש: האם יש מגע במהלך שיעורי היוגה?

ת: לא. בניגוד לרוב סוגי היוגה האחרים, יוגה רגישה לטראומה אינה כוללת מגע פיזי מכל סוג שהוא או "תיקונים". אני תמיד נשארת על משטח היוגה שלי ולא מסתובבת בחדר.

ש: האם אני צריך להיות מטופל על מנת להשתתף?

ת: המשתתפים צריכים להיות בטיפול או, לכל הפחות, עם גישה לתמיכה נפשית, במקרה הצורך. אנא קחו בחשבון כי על אף היותי בעלת השכלה וניסיון בטראומה מורכבת, אינני מטפלת מקצועית. כמו כן, יוגה רגישה לטראומה אינה מהווה תחליף לטיפול נפשי מקיף. פעילות גופנית, מכל סוג שהיא, עלולה לגרום לחוויות המצריכות תמיכה של מטפל/ת מקצועי/ת על מנת לעבד את התהליך.

באופן כללי, יוגה רגישה לטראומה אינה מומלצת לכל מי שאושפז בעבר עקב מחלה נפשית בששת החודשים האחרונים.

ש: האם יש "זמן נכון" להתחיל בו יוגה רגישה לטראומה?

ת: אין "זמן נכון" בו ניתן להתחיל יוגה רגישה לטראומה. מאחר והצרכים האישיים והנוחות של כל אדם הם שונים זה מזה. על המשתתפים להיות יציבים ובעלי מסגרת תמיכה טובה.

ש: איך מתנהלים המפגשים הקבוצתיים שלך?

ת: המפגשים הקבוצתיים מתקיימים בסדרה של 8 או 10 שבועות עוקבים עבור אותם המשתתפים. גברים ונשים מתאמנים בקבוצות נפרדות, ובכל קבוצה יש מקסימום של 10 משתתפים. יש להירשם מראש לסדרת המפגשים הקבוצתיים והם נערכים על בסיס מתמשך במהלך השנה.

ש: כמה מפגשים אישיים אצטרך?

ת: אין תשובה לכך חד משמעית מאחר והתשובה משתנה מאדם לאדם. יש לי מטופלים איתם נפגשתי פעמים ספורות ואחרים איתם אני עובדת כבר שנים רבות. זה תלוי מאוד בכם ומה אתם מרגישים שיעזור לכם.

ש: האם יוגה רגישה לטראומה תעזור לי להירגע? שמעתי שיוגה טובה לרגיעה.

ת: לצערי, התפיסה כי יוגה = רגיעה היא מוטעית, במיוחד בכל מה שקשור להחלמה מטראומה. אף על פי שלעיתים בהחלט תרגישו רגועים ונינוחים יותר, כנראה שיהיו גם פעמים בהן להיות "נוכחים בגופכם" יוביל לתחושות הפוכות בשל הזיכרונות המשתמעים מכך ("זיכרונות הגוף"). עם זאת, בטיחותכם ונוחיותכם (האמיתית אך גם לפי תפיסתכם) הן בעדיפות ראשונה וכל מה שנעשה יתבסס על מה שישרת אתכם ומרגיש לגופכם נוח ובטוח.

ש: מה עלי ללבוש ולהביא איתי?

ת: חשוב ללבוש בגדים בהם יהיה לכם נוח לזוז, שלא יגבילו אתכם בכל צורה שהיא. אתם מוזמנים להביא איתכם בקבוק מים ומשטח יוגה.

ש: מהי מדיניות הביטולים שלך?

ת: בשיעורים פרטיים: ביטול שיעור פרטי יעשה 24 שעות לפני. במידה והשיעור יבוטל בפחות מ24 לפני, תחויבו בסכום המלא של השיעור. 

סדרת שיעורים קבוצתיים: יש לבטל השתתפות שבוע לפני תאריך תחילת הסדרה על מנת לקבל החזר מלא. החזרים חלקיים יינתנו בעבור ביטולים שייעשו פחות משבוע לפני תחילת הסדרה.לא יינתנו החזרים לאחר תחילת סדרת שיעורים קבוצתיים.