Exercise International Group Relaxation

״טראומה משפיעה על כל האורגניזם

האנושי - גוף, נפש ומוח״

- בסל ואן דר קולק

רייצ׳ל אורן,

מנחה מוסמכת ליוגה ממוקדת טראומה

GIT_6026-Edit.jpg

שמי רייצ'ל, והייעוד שלי כמנחה של יוגה רגישה לטראומה היא לעזור לכל מי שמתמודד ומחלים מטראומה מורכבת להתחבר מחדש ולחוות ביטחון בגופם.​ מטרתי היא לספק תמיכה בתהליך ההחלמה, באופן שמודע לטראומה והשפעותיה על הגוף, ולסייע לחזרה לחיים מלאים בגוף ובנפש.

המסע שלי עם יוגה טומן בתוכו את החוויה האישית שלי עם בריאות הנפש כתוצאה מבעיה רפואית עמה התמודדתי בצעירותי. ב-2017, אחרי שנים שבהן לימדתי מיינסטרים יוגה, הוכשרתי להיות מנחת היוגה ממוקדת טראומה הראשונה (בשיטת TCTSY) בארץ. התפקיד ממלא אותי ומספק לי משמעות הן מקצועית והן אישית. פעמים רבות אני חוברת למרכזים לבריאות הנפש, גופים ממשלתיים, עמותות וארגונים הפונים לאנשים הסובלים מטראומה. 

אני אוהבת את מה שאני עושה ויש לי כבוד, אמפתיה והערצה לכל אדם שאני עובדת איתו. להיות מודע, ו״נוכח בתוך גופך״, אחרי טראומה יכולה להיות חוויה כואבת וקשה; יחד עם זאת, תרגול יוגה באופן בטוח ונכון יכול לעזור לך ליצור חדש מערכת יחסים עם גופך, מה שתורם רבות להחלמה. לכן זוהי מטרתי ומשימתי לעזור לך לעשות את זה, ולתמוך בך בכל צורה שאוכל.

הורידו חוברת מידע עבור מטופלים

אודות יוגה ממוקדת טראומה

יוגה ממוקדת לטראומה (ספציפית Trauma Center, Trauma Sensitive Yoga)

היא סוג של טיפול סומטי (גישה הוליסטית של גוף-נפש). נעשה שימוש בתנוחות יוגה ספציפיות בכדי לעזור למתמודדי טראומה מורכבת להתחבר, להתנסות ולהקים בעלות על גופם בבטחה.

 

מבוסס על מודל חזק של תיאוריה מדעית, יוגה ממוקדת טראומה פותחה ונחקרה על ידי כמה מאנשי המקצוע המובילים בעולם בתחום הטיפול בטראומה בשיתו״פ עם מורים ליוגה, ובעיקר - מתמודדי טראומה מורכבת .

 

בשנת 2017 הוכרה רשמית יוגה ממוקדת טראומה (TCTSY) כתרגול מבוסס ראיות.

LogoHorizontal.png

יוגה ממוקדת טראומה וההחלמה שלך

ההכרה בגופכם יכולה להרגיש ממש מפחידה ומבלבלת אם חוויתם התעללות, טיפול פוגעני או אלימות בין אישית מכל סוג שהוא. למעשה, זוהי תגובה שכיחה ונורמלית לכך שאינכם רוצים להרגיש את גופכם ולהימנע באופן פעיל מלעשות זאת.

זה הגיוני לחלוטין. אחרי הכל, גופנו הוא השטח עליו כל החוויות נקלטות, נטמעות ומתרחשות.

עם זאת מוצגת דילמה, כאשר במהלך הריפוי וההחלמה, אתם רוצים להתחבר לגופכם, אך נדרשת מסגרת מקלה ומודעת טראומה לשם כך.

 

יוגה ממוקדת טראומה יכולה לתמוך בתהליך הזה; היא מציעה הזדמנות בטוחה מבחינה פסיכולוגית להתקשר עם גופכם ולהרגיש בנוח, בתוך מערכת יחסים טיפולית ומודעת טראומה וסביבה פיזית מקצועית.

מה לצפות?

מידע נוסף על TCTSY

בכל תרגול נתון אתם בשליטה מוחלטת ושלמה על גופכם בכל עת. 

אתם מוזמנים לבחור כיצד ברצונכם לקיים אינטראקציה בהקשר לתנוחות היוגה.

 

כמנחה, אני מתאמנת יחד איתך. אפשר ואזמין אתכם לשים לב לתחושות גופניות שונות הקשורות לתנוחות שאנו מתרגלים יחד. אתם מועצמים על-ידי החופש לבחור, להתאים או לקיים אינטראקציה עם כל תנוחה על סמך מה שאתם מרגישים בגופכם, ללא שיקול דעת או השפעה בנוגע לאופן בו "צריך" להיראות על פי טכניקת יוגה, דוגמות או פילוסופיה. 

אין צורך בחווית יוגה קודמת; יוגה ממוקדת טראומה נגישה לכל סוגי הגוף, הגילאים והרקעים.

 

המרחב הפיזי שלנו נקי ככל האפשר מכל טריגרים גלויים או חושיים אחרים העלולים להפריע. כמנחה, ההכשרה וההבנה שלי כיצד הטראומה המורכבת משפיעה על מערכת היחסים של האדם עם גופו היא רחבה. אני מבטיחה מרחב בטוח ומכבד שיהיה בדיוק כמו שאתם צריכים יהיה בכל רגע.

צפו בסרטון מטה למידע נוסף:

מתעניינים ביוגה רגישה לטראומה?

אפשר לקבוע עימי שיחת ייעוץ ואשמח להיות בקשר: